Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
A magyar népnek más dolga is van viszont. Meg kell tanulnia összerezzenni, amikor őt meg akarják védeni. Olyankor mindig valami mocskos bűn készülődik.
„A trafikmutyi ugyanis azzal a felvetéssel kezdődött, hogy az árusítás korlátozása az egészségünk védelmét szolgálja. Nyilván készültek hatástanulmányok arról, hogy milyen szuperül működött például az alkoholtilalom is, csak ezeket nem köteles kiadni a Nemzeti Dohány Zrt. És ez a hülyeség még mindig elhangzik, hónapokkal az után, hogy kiderült, az egész törvényt Lázár János dohánymágnás haverja írta. Biztosan rettentően kínozza a gondolat, hogy a dohányzás rákkeltő, úgyhogy kilobbizott egy törvényt, amivel tönkreteheti magát. Felgyújtani a gyárat egyszerűbb lett volna, de még most sem késő.
És ez nem az első eset. Az első ebben a ciklusban az volt, amikor megvédték a nyugdíjakat, magyarán elszedték a megtakarításokat, és elköltötték. Aztán a gyerekeket akarták megvédeni, amihez médianyomorgató hatóságra és médiatörvényre volt szükség. Ezután megvédték a magyar földet olyan módon, hogy szétosztották a baráti oligarcháknak. Kövér László napi küzdelemben védi meg az Országgyűlés méltóságát a kínos kérdésektől. Megvédték – államosították – a kórházakat és az iskolákat, ami arra volt elég, hogy most már az iskolaigazgató és a főorvos nem mondhatja el senkinek, hogy nincs pénz felmosóvödörre, viszont ettől még mindig nincs. Megvédték az ingyenes felsőoktatást is, ami annyit jelentett végül, hogy fizetni ugyan kell, de nem tandíjnak hívják. És biztosan van még egy csomó ötletük.
Amit nekiállnak megvédeni, azt pillanatok alatt a seggük alá gyűrik. Utána a megvédelmezett egyáltalán nem érzi jobban magát, viszont ha panaszkodik, akkor valószínűleg még rosszabb lesz neki.
Volt már ilyen védelemben részünk, tankok formájában. Nem vált be.”